Každý musí snít

Květen 2011

Čína

15. května 2011 v 14:28 | Lawrin |  Asijské země
Čína (tradiční znaky: 中國, zjednodušené znaky: 中国, hanyu pinyin: Zhōngguó, český přepis: Čung-kuo; tento pojem ovšem neznamená "Říše středu", jak praví žurnalistické klišé: ve starověku se jím označovaly "ústřední státy", tedy státy seskupené v Centrální planině, které představovaly tradiční kolébku čínské starověké kultury) je geografická oblast a historické území v Asii. Označuje prostor ovládaný čínskými impérii bez ohledu na to, šlo-li o etnicky čínské dynastie, nebo nikoli.
Od roku 1949, kdy skončila čínská občanská válka, existují dva státy, které mají slovo "Čína" ve svém názvu:

Země

15. května 2011 v 14:25 | Lawrin |  Země


Lípa

15. května 2011 v 14:11 | Lawrin
Lípa (Tilia L.) je rod opadavých stromů. Listy jsou střídavé, srdčité, čepel pilovitá až zubatá. Květy jsou ve vrcholících, zpravidla převislých. Stopka květenství má v dolní části přisedlý listen, který vytrvává i za plodu a tvoří létací aparát pro rozšiřování plodů. Květy jsouoboupohlavné, pětičetné. Tyčinek je 15-80, na bázi většinou srostlé v 5 svazečků. Semeník je pětipouzdrý, blizna pětilaločná. Plod je jednopouzdrý oříšek, semeno zpravidla 1, vzácně 2. Květy jsou opylovány hmyzem, plody rozšiřovány větrem.


Růže

15. května 2011 v 14:09 | Lawrin
Růže (Rosa) je rod keřovitých rostlin s více než 100 druhy, které se vyskytují v přírodě, všechny z severní polokoule a především z mírného pásu. Jsou to většinou keře nebo popínavé rostliny, někdy též plazivé. Dosahují délky 2-5 metrů, zřídka však až 20 metrů.
Růže se velmi často a ve velkém počtu pěstují, zejména jako okrasné rostliny. Plodem růže jsou šípky, které mají významné léčivé účinky.Celeste Buckingham: Nekráčaj predo mnou - Zuzana Smatanová

13. května 2011 v 14:57 | Wicky


Michal Šeps – Obchodník s deštěm (Kryštof)

9. května 2011 v 16:49


Korálové útesy

6. května 2011 v 20:15 | Wicky |  Země
Ahoj tak jsme tu zase
Po dlouhé době to víte škola není čas ale ted budou prázdniny tak snad to bude lepší
Korálové útesy
Korálový útes je velký podmořský útvar, složený z korálů. Korálové útesy se vyskytují v tropických oblastech planety a jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a ostatních mořských tvorů, se kterými tvoří svůj vlastní malý ekosystém. Lidé vyhledávají korálové útesy pro šnorchlovánía potápění pro jejich barevnost a rozmanitost života. Koráli jsou však také naproti své křehké kráse nebezpečím pro lodě, které mohou díky své tvrdosti potopit.Já si myslím že podle toho jak v mnoha dokumentálních filmech je něco o korálech tak pro někoho to není moc zajímavé ale koráli jsou tak hezké na pohled že byjste si je utrhly a vzali do vázy ale to nedělejte koráli se mejí lépe v moři mají rádi teplou vodu a když se náhodou odtrhnou od svého stáleho bydliště (od podkladu na kterém vyrůstá) uhyne nebo ho sní nějaké zvíře ale když ještě předtím se rozmnoží tak to má jak se říká " v suchu". Neboli se ty semínka přesunou jinam to by taky šlo, ale to jsme odbočili od tématu to nevadí :).