Každý musí snít

Březen 2011

Není smrt jen vysvobození???

21. března 2011 v 21:19 | Lawrin
Terst smrti.Ve středověku to byl strašlivý a nemilosrdný trest,který platil i u nás.To byly aspoň tresty podle starého zákoníku ,,oko za oko,zub za zub" , ,,život za život"
Ve středověku vás třeba upálily nebo vám uťaly hlavu když jste někoho zabil,ale teď se tresty zmírnily.(Nevím jak se zabíjí tam kde jsou tresty smrti,ale myslím,že to tak strašné nebude.-myslím třeba jako upálení)
Netuším co je lepší,jestli je dobré někoho zabít,když zabil člověka,ale na druhou stranu smrt může být vysvobození.
Vždyť co dělají Ti lidé,kteří mají problémy? Zabijí se!
Nepřikláním se k tomu,abychom měli trest smrti ani abychom ho neměli.Ale myslím,že když někdo někoho zabije (a to namyslím nešťastnou náhodou) tak by za to měl být náležitě potrestán!....
Já osobně někoho zabít,tak v životě nemám klid,jak by mě trápilo svědomí!!!.....To by byl pro mě ten nejhorší trest!

Didgeridoo

19. března 2011 v 16:18 | Wicky
Didgeridoo, někdy též didjeridoo, je dechový hudební nástroj australských domorodců (Austrálců) a patří mezi jedny z nejtypičtějších symbolů Austrálie. V tradiční podobě se jedná o termity vyžraný dutý kmínek eukalyptu, který se po vyčištění dutiny z užší strany opatří náustkem zpravidla ze včelího vosku a technikou vibrujících rtů rozezní. Výsledkem je táhlý nepřerušovaný bručivý tón (drone) bohatý na vyšší harmonické tóny. Nepřerušovanost hry zajišťuje speciální hráčská technika, tzv. cirkulační dýchání.
Významným českým hráčem na didgeridoo je Ondřej Smeykal.
Nástroj Didgeridoo se objevuje v mnoha písničkách.
Legenda o objevení didgeridoo říká, že jistý aboriginský mladík rozdělával oheň a hledaje suché dříví nalezl dutý kmínek eukalyptu. Když jej zdvihl, všiml si spousty termitů pobíhajících v dutině nalezeného kousku dřeva. Mladíkovi bylo líto upálit bezmocné tvory a chtěl je vyfouknout z dutiny, kterou si sami vykousali. Přiložil rty ke kmínku, ale při prvním vydechnutí vzduchu do dutiny s se ozval zvláštní vrnivý zvuk, který sice termity nevyhnal, ale zato ukázal lidem cestu k jednomu z prvních hudebních nástrojů.

Druidové

9. března 2011 v 20:28 | Wicky
Druidové byli keltští duchovní a mezi lidmi měli výsadní postavení.
na slavnostech měl druid první slovo, které pronesl dokonce dříve než král, na slavnostech vykonávali oběti a jejich slovo bylo mnohdy rozhodující.
Keltové byli považováni za národ válečnický, lehkého, mnohdy až povrchního charakteru. Byli svobodomyslní a duchovně velmi dobře propracovaní. Podle zaměstnání rozpadli se svobodní Keltové na dva stavy: válečníky a druidy, to jest kněze. Slovo druid (latinsky druida) souvisí s gallským druid-s, irským drúi (genitiv jednotného čísla drúad), dru-vid a znamená toho, jenž jest "velmi znalý, moudrý". Vzniklo z keltského kořeneFryw, obdobného waleskému derwyd. Starší názory, že slovo druid vzniklo ze starořeckého drys, dub, jsou nesprávné.

zdroje: