Každý musí snít

Starodávný Egypt

2. ledna 2011 v 11:07 | Wicky
Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe , ležící na Nilu.
Roku 3150 př. n. l. sjednotil faraon
Menes Horní a Dolní Egypt. Vznikla Stará říše jejíž faraoni si nechávají budovat pyramidy. Někteří badatelé ztotožňují tohoto panovníka s králem Narmerem nebo s panovníkem Hor-Aha. Rozhodnout, kdo má pravdu je obtížné z důvodu používání dvou jmen, jednoho osobního a druhého trůnního. Kromě toho se pozdějším přepisem jmen a jejich pořečtěním mohlo znění změnit.Egypt je poutní místo plné tajů kdo vý, že před 2000 let před Kristem a ještě dál stavěli pyramidy a jak je stavěli, jeřáby neměly.Otroci prý nebyly otroci ale lidé nebo byly jak říkám Egypt je plný tajů.
Se začátkem panování třetí dynastie se začala tzv. Stará říše. Panovník byl ztělesněním boha a měl neomezenou moc. Za vlády faraona Džosera (kolem 2610-2590 př. n. l.) a panovníků čtvrté a páté dynastie se rozloha Egypta rozšířila až na jihu k Asuánu. Faraonové byli v této době uctíváni jako synové slunečního boha Re. Džosér jako první nechal postavit pyramidu pojmenovanou po něm.
Kolem 640 dobyli islámští Arabové Nilské údolí. Za vlády Mu'ávijada I. (661-750) osídlily arabské kmeny plodné planiny a s nastoupením Saladina, zakladatele dynastie Ajjúbovců (1171-1249), se stala Káhira centrem muslimského odporu proti křížovým tažením. Kolem roku 1250 povstala palácová garda a mamlúci (vojenští otroci) získali moc.
V roce 1517 dobyl Egypt turecký sultán Selim I. a ten se tak stal tureckou provincií. Správa Egypta byla nadále svěřena mamlúkům.Soubor:Flag of Egypt.svgZdroj: www.wikipedia.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blogsima | Web | 2. ledna 2011 v 14:22 | Reagovat

jj :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama