Každý musí snít

Leden 2011

Island

29. ledna 2011 v 14:46 | Lawrin a Wicky |  Evropské země
yxcc
Island je ostrov,krerý se nachází v Evropě.Jeho hlavním městem je Reykjavik.Je to ostrov magie,který nás fascinuje,mnoho lidí tam věří na nadpřirozené síly. Na Islandu je velká sopečná činnost. Celých pět století se tam mluvilo bájnou řečí Vikingů.Vše podtrhují nádherné scenérie panenské přírody, z níž vynikají ledovce 1000 m do hloubky a 50 km do šířky. Island nás překvapil několika zajímavostmi: země ohně (sopky), gejzírů, termálních pramenů a ledovců země rybářů a "drsných lidí"- země středověkých ság nejstarší parlament na světě - Alting nejzachovalejší životní prostředí v Evropě osobnosti - prezidentka V. Finnbogadottirová a zpěvačka Björk sport - házená mužů vydává se zde nejvíc knih na 1 obyvatele na světě http://island.timqui.net/ Island je z geologického hlediska velmi mladý ostrov, který se vytvořil asi před 20 miliony roků ze série sopečných výbuchů na středoatlantickém zlomu. http://www.photoguide.cz/island/ Viking Ingólfur Arnarson přistál u pobřeží neobydleného ostrova někdy po roce 870, když musel opustit svou norskou vlast. Vhodil do moře veřeje dveří svého někdejšího domu a v širokém zálivu, kde je vlny vyplavily, si založil nový domov. Nazval to místo Kouřící zátoka - Reykjavík. Vy ale přistanete na jihovýchodním výběžku zálivu, v Keflavíku.Legendy na každém kroku Budete-li na Islandu jen pár dní, vyjeďte si na severozápad na poloostrov Snaefellsnes. Na jeho jižních březích vás uchvátí opuštěné rybářské vesničky, vysoké vodopády spadající z horského hřebene, útesy plné ptačího křiku, zátoky s povalujícími se tuleni, hospůdky nabízející vynikající rybí polévku, zvětralé lávové proudy a především ledovcem pokrytá sopka Snaefellsjökull. Jules Verne do jejího kráteru umístil vchod do středu Země, podle ufologů je místem, které navštěvují mimozemšťané. Islanďané věří, že má magickou sílu a léčivé schopnosti. Budete-li mít na Island víc času, musíte se vypravit do metropole severu Akureyri, na severovýchod k pstružímu a lososímu jezeru Mývatn a na jihovýchod k největšímu ledovci Evropy Vatnajökull. http://www.novinky.cz/cestovani/204383-island-je-drsny-ale-jedinecny.html

dsf
df
hg
gbvn
z

Titanic

22. ledna 2011 v 11:05 | Wicky
Titanic byl luxusní parník společnosti White Star Line, který ztroskotal během své první plavby v noci ze 14. na 15. dubna roku 1912. Zahynulo 1517 cestujících a členů posádky. Zkáza Titanicu je jednou z nejznámějších námořních katastrof.Titanic samotný doprovázely již od začátku zvěsti o nadcházející katastrofě. Snad nejslavnější byl román Morgana Robertsona Marnost (Futility). Jde o knihu pojednávající o velké lodi Titan, která při své panenské plavbě narazí na ledovec a potopí se. Shoduje nebo podobá se překvapivé množství údajů: Titan i Titanic patří britské lodní společnosti Délka Titanu je přibližně 244 m, Titanic je o zhruba 25 m delší Obě lodi jsou ocelové, přibližně stejně těžké s podobným výtlakem Stejný počet lodních šroubů (3), stožárů (2), kapacita pasažérů (3000) Maximální rychlost Titanu je 25 uzlů, Titaniku o 1 uzel nižší Obě lodi narazily na ledovec v dubnu okolo půlnoci, obě v severním Atlantiku, obě byly poškozeny na pravoboku Za ztrátu na životech mohl hlavně nedostatek záchranných člunů (24 u Titanu, 20 u Titaniku)

Harry Potter-SPOŽÚS

16. ledna 2011 v 20:00 | Lawrin
Spožůš aneb Společnost pro Podporu Občanské a Životní Úrovně Skřítků.


Vtipné obrázky zvířátek

16. ledna 2011 v 18:19 | elfka Lawrin |  zvířata
Tady jsem Vám našla pár vtipných obrázku zvířátek,snad se Vám budou líbit a zvednou Vám náladu.
holínky
ohýnek
jedů
punk
masáž
číčí

most do země Terabithia-obrázky

9. ledna 2011 v 12:59 | elfka Lawrin
ahthyj
dtooo
jdrid
hzbuu
fff

Most do země Terabithia

7. ledna 2011 v 17:40 | Wicky
Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. Pod tvorbu nádherných paláců, mystických bytostí a zázračné přírody

Jednorožec

2. ledna 2011 v 18:02 | elfka Lawrin |  Fantasy bytosti
Jednorožec je krásná magická bytost.Je to symbol a ztělesnění dobra.

zur

Jak vypadá  jednorožec?
Jednorožec vypadá jako kůň.Ale na čele má krásný roh.Roh prý dokáže léčit.
Hříva a ocas jednorožce jsou většinou dlouhé(což neplatí o obrázku nahořeji),jejich barva je různá,ale nejčastěji je zlatá,žlutá nebo bílá.
Podobně je tomu i se srstí.Nejčastěji je jednorožec bílý,ale viděla jsem už i ty s černou srstí.
Také jsem viděla jednorožce s křídli,ale podle mě jednorožec křídla nemá.Křídla mají jen pegasové,jednorožci mají jen roh.

O jednorožcích
Jednorožci jsou ztělesnění dobra.Jsou to krásní,čistí  a nevinní.Nedokáží nikomu ublížit(ani když je někdo ohrožuje)Kdo zabije jednorožce ten jako by přišel o duši.
Dále se také říká že jednorožce se smí dotknout jenom panna.
Také se,ale traduje,že ten kdo jede do bitvy na jendrožci ten nemůže prohrát.

kkk

zukfg
zuifu
fhi
gh

Magická hra-Youda Fairy

2. ledna 2011 v 17:32 | Vanda


Do kouzelného světa víl a čarodějů vás zavede hra Youda Fairy. Hlavní hrdina se jednoho dne jen tak procházel lesem, tu mu náhle na oči přišel stařík s plnovousem a kloboukem, který hrdinu uhrane. Hrdina kráčí se staříkem do hlubin tajemných hvozdů ke krásnému jezírku s kterého se hrdinovi dech zatají. Stařec se mu konečně představil, byl moudrým čarodějem, který po dobu jednoho milénia bděl nad životy obyvatel království. Nyní se však jeho čas již nachýlil a on si vyvolil právě vás jako svého nástupce.


liu
Ve hře budete do různě barevných leknínu chytat různě barevná světýlka. Když se leknín naplní světýlky vypustíte vílu. Až nasbíráte dost víl budete pomáhat vesničanům.

Je to dobře zpracovaná hra doporučuji.

Hru najdete na : www.superhry.cz.


tfrh
fgesgz
fff

Starodávný Egypt

2. ledna 2011 v 11:07 | Wicky
Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe , ležící na Nilu.
Roku 3150 př. n. l. sjednotil faraon
Menes Horní a Dolní Egypt. Vznikla Stará říše jejíž faraoni si nechávají budovat pyramidy. Někteří badatelé ztotožňují tohoto panovníka s králem Narmerem nebo s panovníkem Hor-Aha. Rozhodnout, kdo má pravdu je obtížné z důvodu používání dvou jmen, jednoho osobního a druhého trůnního. Kromě toho se pozdějším přepisem jmen a jejich pořečtěním mohlo znění změnit.Egypt je poutní místo plné tajů kdo vý, že před 2000 let před Kristem a ještě dál stavěli pyramidy a jak je stavěli, jeřáby neměly.Otroci prý nebyly otroci ale lidé nebo byly jak říkám Egypt je plný tajů.
Se začátkem panování třetí dynastie se začala tzv. Stará říše. Panovník byl ztělesněním boha a měl neomezenou moc. Za vlády faraona Džosera (kolem 2610-2590 př. n. l.) a panovníků čtvrté a páté dynastie se rozloha Egypta rozšířila až na jihu k Asuánu. Faraonové byli v této době uctíváni jako synové slunečního boha Re. Džosér jako první nechal postavit pyramidu pojmenovanou po něm.
Kolem 640 dobyli islámští Arabové Nilské údolí. Za vlády Mu'ávijada I. (661-750) osídlily arabské kmeny plodné planiny a s nastoupením Saladina, zakladatele dynastie Ajjúbovců (1171-1249), se stala Káhira centrem muslimského odporu proti křížovým tažením. Kolem roku 1250 povstala palácová garda a mamlúci (vojenští otroci) získali moc.
V roce 1517 dobyl Egypt turecký sultán Selim I. a ten se tak stal tureckou provincií. Správa Egypta byla nadále svěřena mamlúkům.Soubor:Flag of Egypt.svgZdroj: www.wikipedia.cz

týrání zvířat

1. ledna 2011 v 23:46 | elfka Lawrin |  zvířata
Tolik bych toho chtěla napsat jenže mám málo času,takže k věci.
Zvířata ještě před námi osídlila naši Zemi,ze zvířat jsme se dokonce vyvinuli.
Po tu dobu co je lidstvo jsou nám na pomoc,na potravu,na zábavu.....
Prostě udržují rovnováhu na zemi.
A co my jak se k nim chováme.Řekla bych že stále hůř.Někteří lidé si asi myslí že,když zvířátka neumí mluvit a nechtějí ovládat celý svět  tak že jsou podřadná a může jim ubližovat.to je opravdu hnusné!Jasně znám lidi (a je jich dost) o kterých vím že by zvířatům nikdy neublížila(aspoň ne vědomě).Ale pak jsem slyšela i o hrozných tyranech.

tady je jeden můj příběh ze života(je trochu upravený,ale základ má stejný)


Klára byla venku.Jen tak se procházela v parku a užívala si podzimního slunce,kterého den ze dne ubývalo.Listy na stromech byly jako zlato jiné byly rudé jako krev.Najednou uslyšela škodolibý smích a řev.,,Co je to!" vylekala se.Přesto se rozhodla jít za hlasy.
Když dívka došla až tam odkud se ty hlasy ozývaly vyděsila se znova. Na místě byla partička puberťáků.Tři holky,pět kluků.Nic zvláštního.Hrozné bylo to co dělali.Měli u sebe asi pět malých křečíků,které mučili.kopali do nich,tahali je za uši,za tlapky,polívali je zvláštními tekutinami.A další opornosti.A u toho se skvěle bavili.Kláru nenapadlo nic jiného než zavolat polici,ale ta odmítla případ řešit.Klára se rozhodla řešit případ sama.Sebrala odvahu a na partičku zavolala,,Koukejte toho nechat,co vám ty křečci udělali že je mučíte." za odpověď se jí dostali jen sprosté urážky.
Dívka se rozběhla po parku.Prvního člověka kterého uviděla požádala o pomoc.Naštěstí ten člověk byl ochotný a pomohl jí.Když parta uviděla tu holku s nějakým chlapem,který jim už z dálky hrozil,tak se rozutekla.Klára však přišla pozdě dva tvorečkové už byli mrtví a ti ostatní se rozutekli....

Hustý co?
a to není jedinný případ
Teď končím,ale ještě o tom jistě něco písnu!


k