Každý musí snít

Prosinec 2010

Nový rok 2011

31. prosince 2010 v 19:58 | Lawrin a Vanda
pof
Už zas slavíme Nový rok,
zase jsme starší o ten krok.
S blízkými pospolu nový rok prožijeme,
sami smutní nebudeme!

Rachejtle na obloze barevně září,
jednička zasvítí v našem kalendáři.
Kouzelný Nový rok přejeme Vám,
Já podkovu dám Vám.

Ať se Vám v novém roce daří,
a nic se nezmaří.

!!!!!!!Fantastický rok 2011!!!!!!!

gfdfdfsfgyfbhdys
zjdttzk
fjff
po

Nový Zéland-obrázky

31. prosince 2010 v 18:19 | Lawrin,Vicky,Vanda
jhgf

cvcnbfthderadgy
Tady jsme Vám našli pár krásných obrázků z Nového Zélandu.Snad se Vám budou líbit.
cvdfháýiegtrgreilfgh
dhfgdshfghhedgfhdsgfhsgchmdsg
dfgdtghftzhgztrčžtzefdsgjhsgfsa

Nový Zéland - Pán prstenů

31. prosince 2010 v 17:53 | Vicky,Vanda ,Lawrin
Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu (Pacifiku). Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, a spousta menších ostrůvků. Nejbližšího souseda Nového Zélandu, Austrálii, od něj dělí vzdálenost asi 2000 km. Nikdo přesně neví, kdy se na Novém Zélandu usadili první Maorové. Mohlo to být v průběhu 9. století našeho letopočtu nebo ještě dříve Příroda Nového Zéladnu je krásná a divoká jsou tam hory ,lesy,vodopády a se právě líbilo režiséru Peteru Jacksonovi a rozhodl se tam natočit slavnou trilogii Pána prstenů. film Pán prstenu vznikl podle knihy kterou napsal Johna Ronald Reuel Tolkien, kniha navazuje na příběh Hobit.Příběh vypráví o klasickém konfliktu mezi dobrem a zlem.Pán prstenu se odehrává v bájne zemi nazvané: Středozem (Nový Zéland) Kdyžby prsten moci dostal do rukou tajemný pán Sauron byla by to zkáza celého světa,proto se spojené národy několika zemí snaží dostat prsten jako první.Trilogii tvoří knihy Společenstvo prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Peter Jackson Začal natáčet Pána prstenů v přírodě jižního ostrova Nového Zélandu a v letech 2001 až 2003 nahrál volkofilm, Kteří si do srdce vrylo milionů diváků po celé zeměkouli. Film Pán prstenů se dostal do historii kinematografie, když překonal rekordy v zisku. Sean Austin, televizní představitel Sama Křepelky, sepsal všechny postřehy a své záznami z natáčení a napsání knihy.Celá Triologie se natáčela víc jak 18 měsíců. Atmosféra Nového Zélandu dodávala celému projektu kladný náboj a za odměnu si vysloužila větší návštěvnost a rychlý rozvoj cestovního ruchu. Když se podíváte na film a budete aspoň trochu znát Nový Zéland můžete ropoznat pár zajímavých míst. Kolem města Twizel na Jižním ostrově se rozprostírají rozlehlé planiny, ideální krajina pro filmové bitvy. Na západním pobřeží jsou dvě ledovcové dvě ledovcové vesnice Franz Josef Glacier a Fox Glacier. První ledovec byl použit pro záběry světelných signálních ohňů z Gondoru, když volal na pomoc Rohan.¨ Nejnavštěvovanější město je asi město Wanaka,kde byly natočeny scény z roklinky a z Železného pasu. Nový Zéland vydává speciální průvodce "Po stopách Pána prstenů", který vás zavede na nejslavnější lokality z filmu. Na Novém Zélandu je skrádka nádherná krajina,určitě se tam zajeďte podívat(teda pokud budete moci) My kdybychom mohy tak tam jedem hned! zdroj:http://novy-zeland.travelon.cz/
fjz
cvdfháýiegtrgreilfgh

Vánoce

24. prosince 2010 v 13:55 | elfka Lawrin
Vánoce krásné a magické svátky.
Vánoce má rád skoro každý,ale zdá se mi že poslední dobou lidé až příliš schání dárky.
Vždyť Vánoce jsou o tom že je celá rodina spolu a né o tom kdo sežene nejlepší dárek.

Jak se slavily dřív?
Nejprve se všude uklidilo.Vše se nazdobylo a pak se připravil stromeček.Na stůl se dal bílý ubrus.
K jídlu se podávali speciální jídla.Třeba staročeský kuba (vařená rýže s houbami.)
Peklo se taky cukroví a peníčky a nesmím zapomenout na vánočku.
Večer se celá rodina sešla u stolu a ty lahůdky snědli.Také se zpívali koledy,dělali se různé zvyky nebo se různě věštilo.Potom se rozdaly malé dárečky a šlo se na půlnoční mši.
VJak se slaví dnes?
Vánoce se slaví skoro stejně jako v minulosti. Akorát že dnes je všechno modernější.
Nejprve se všechno uklidí a vyzdobí potom se schánějí dárky.
Na Štědrý den ráno (nebo den předtím) se ozdobí stromeček.Mimochodem celý den se drží půst.
Potom se lidé dívají na televizi připravují večeři nebo jdou ven,nebo na hřbitov,nebo na návštěvu.
K večeři si hodně lidí vaří kapra nebo rybí prsty.
Dodržují se ty nejznámější zvyky jako: šupina pod talířem,rozkrojení jablka,pouštění lodiček...
A potom se zpívají koledy a rozdávají se dárky.
Někdo ještě třeba jde na mši.

Vánoce v Austrálii
Prosinec je v Austrálii nejteplejší měsíc v roce.Proto tam Santa Klaus chodí v plavkách.Volný čas lidé tráví na pláži a v moři.
V polovině prosince začínají dětem letní prázdniny,které trvají šest týdnů.
K sváteční večeři mají australané saláty a lehké studené pokrmy.

Ozdoby na stromeček
jablka-symbolizují zdraví a krásu
ořechy-zabalené do zlatého papíru měli zajistit blahobyt
řetězy posilovaly rodinné vazby
zvonky-znamenaly dobré zprávy a radostné události v rodině
andílci-ochránci domu

Vánoc
Váno
Vánoce
Ván
v
Vá

 VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK!!!

Sedmikráska

23. prosince 2010 v 14:45 | Wicky
Anglické pojmenování sedmikrásky (daisy) pochází ze slov ,,oko dne,, (day's eye), proože tento kvítek se otevírá spolu s prvními slunečními paprsky a zavírá se za soumraku. Ve středověku nosili sedmikrásky rytíři na znamení, že jsou milováni-a jak známo, láska je nejlepší štítem. Děvčata věřila, že pokud vloží pod polštář kořen sedmikrásky, bude se jim zdát o milovaném muži. A starší ženy odvarem ze sedmikrásek léčili pomatence. V lidové medicíně byly sedmikrásky používané i k přípravě mastí při zánětu očí a jako lék na horečku.

Bolest na duši

21. prosince 2010 v 12:58 | elfka Lawrin

Co je to bolest na duši.?
Takhle se snad nemůže nikdo ptát. Každý člověk ví co to je. Pokud ne tak to zjistí.
Každý si to někdy prožil. Je vám zle nejradši byste někam utekli máte pocit, že se nikdy nebudete smát. Smích? Vlastně ani nevíte co to je. V krku máte knedlík chce se vám brečet,ale najednou to prostě nejde. Nechcete nikoho vidět s nikým nechcete mluvit.Naprosto se v tom pocitu topíte.
Když se vás někdo zeptá:,,Co je ti?"Vztekle jen odpovíte : ,,Nic!!!"
Nic vás nebaví a na nic nemáte náladu.Chcete být jen sami.Jen vy a vaše bolest na duši.
Chcete být jen s ní protože máte pocit že už vám nic jiného nezbylo.Naštvete se kvůli každé maličkosti a nic vám není dost dobré.
Ale nejhorší je ta nesnesitelná bolest, bolest duše.Je mnohem horší než bolest,když jste se nějak zranili. Proč vznikla?Někdo vám něco řekl nějak vám ublížil. A vy na to pořád musíte myslet pořád dokola si to přehráváte v hlavě ten moment  a napadají vás horší a horší myšlenky.
Ale co dělat, jak si pomoct?
Někdy se to vyřeší samo.Jindy ne.Náladu vám spraví dobrý přítel, který vám bude rozumnět,vcítí se do vás, přítel který s vám bude ochotný pomoci,přítel který s vámi bude mít trpělivost.
Když nemáte kamaráda tak vás podrží rodina.
A když ne rodina tak je nejlepší zalést si do svého koutu s nějakou oblíbenou kniho nebo časopisem s čokoládou v ruce si prostě číst a oždibovat tu čokoládu. Nebo se zachumlat do deky a pustit si nějaký skvělý film.
A nebo si jít někam prostě zasportovat.

Draci

18. prosince 2010 v 20:56 | elfka Lawrin |  Fantasy bytosti
 Draky najdeme v mýtech snad všech zemí.Nejznámější druhy draků jsou asi tak dva.
Draci čínští a draci evropští.


gfdO dracích obecně: Draky najdeme v mýtech snad všech zemí.Draci mají podobu plazů,proto jsou svázáni se zemí.Mají,ale pracky a tím se od plazů odělují.Mají však i křídla a tak patří i do vzduchu.Jejich šupiny jsou většinou zelené,šedé nebo červené.
Samice od draka je saň.
Ve fantasy se jim připisují lidské vlastnosti a schopnosti,jako je řeč,moudrost,bojovost a hrabivost.

Čínští draci
Jedno z nejstarších vyobrazení draků se našlo v Číně. Je starší více než 6000 let.Je to umělecká montáž z mušlí upevněná na podkladu.
V Číně znamená slovo drak štěstí.
Byl to znak císařů.Čínští draci létají ve vzduchu,ale jejich paláce se nejčastěji nacházejí pod mořem.
Draci mají svoje umístění i v čínském horoskopu.Lidé v letech1976,1988,2000 se narodili podle čínského horoskopu ve znamení draka.

Evropští čili západní draci.
V Evropské tradici vypadají draci úplně jinak.Jsou to zlé bytosti,které škodí jak lidem tak celé zemi.
Hodně pověstí je o tom že zlý drak chce sežrat krásnou princeznu,ale nakonec se mu to nepodaří,protože princeznu zachrání statečný rytíř.
Draci jsou také strážci pokladů.

kdfjkdk
Zdroj:Mýty a legendy-Vlci,draci,bájná zvířataTady jsou ješrě nějaké obrázky draků:
gg
zug
drakkk
drakk
drak
jhgfd

Skřítek domácí

18. prosince 2010 v 17:48 | Wicky |  Fantasy bytosti
Tato laskavá a spolehlivá stvoření se drží v lidských obydlích, kde vypomáhají při domácích prací a pečují o blaho lidí. Skřítkové bývají svému stanovišti neochvějně věrní a chrání dům i jeho okolí před lupiči a skřety. Usídlí se uvnitř stavení, o které se starají - někdy ve staré stodole, jindy v nepoužíveném přístřešku či ve stěnách. Navzdory lásce k čistotě většinou nevěnují přílišnou péči svému zevnějšku, a tak zpravidla působí ošuntěle, často chodí bosí neboúplně nazí. Za svou námahu neočekávají v noci jinou odměnu než zbytky jídla a misku mléka. Jiné dary u nich vyvolávají spíš odpor.


Šotek domácí

18. prosince 2010 v 17:46 | Wicky |  Fantasy bytosti
Když urazíte domácího skřítka - tím, že zanedbáte domácí práce, zapomenete mu stranou odložit trochu jídla nebo o něj neůmyslně otřete špatným slovem -, může se proměnit v šotka. Šotci domácí nacházejí potěšení v mučení těch, které kdysi ochraňovali. Jejich přičiněním mléko kysne, dveře se zabuchují, psi chromnou a dochází k mnoha  dalším nehodám.
Zdroj: kniha : Arthur Spiderwick klíč k určování kouzelných bytostí ve světě a kolem nás

Lesní elfové

18. prosince 2010 v 17:43 | Wicky |  Fantasy bytosti

Elfové jsou od přírody nevyzpytatelní a ve svém dlouhém žití se řídí pouze nemnoha pravidly. Oblíbili si společenské tance, slavy, zvěv a hry. Pokud se vám je podaří zahlédnout, patrně je zastihnete při některé z těch kratochvílí. Elfové někdy pro vlastní pobavení lákají k tanci smrtelníky, anebo jim nabízejí svou krmi. Pokud jim však lidé podlehnou, ztratí vládu nad svým časem a budou navždy polapeni v elfí říši, pakliže je někdo nevysvobodí. Když uslišíte hudbu, vycházejí ze zdánlivě pustého lesa či z hloubi kopců, je zmíněná oblast zřejmě obydlena elfy. Elfská hudba se pokládá ze zdroj inspirace mnohých skladeb smrtelníků, ale v některých případech z ní může posluchač zešílet.
Zdroj: kniha : Arthur Spiderwick klíč k určování kouzelných bytostí ve světě a kolem nás